JUNE 2017 Assignments                             Return to Assignments

Updated    Sunday, June 25, 2017 07:58 AM                            KEY = waiting to confirm umpire      cancelled game

Date Day Location League Time Ump 1 Ump 2 Notes
25-Jun SUN Batavia HS Darien Softball 14U 9:00am DeGroff Vasile  
25-Jun SUN Batavia HS Darien Softball 14U 11:00am DeGroff Vasile  
25-Jun SUN Batavia HS Darien Softball 14U 1:00pm Neumann Youngs  
25-Jun SUN Batavia HS Darien Softball 14U 3:00pm Neumann Youngs  
25-Jun SUN GCC College Darien Softball 14U 9:00am Raftery Rounds  
25-Jun SUN GCC College Darien Softball 14U 11:00am Raftery Rounds  
25-Jun SUN GCC College Darien Softball 14U 1:00pm Raftery Vasile  
25-Jun SUN GCC College Darien Softball 14U 3:00pm Raftery Vasile  
25-Jun SUN GCC College Darien Softball 14U 5:00pm Raftery Vasile  
25-Jun SUN Elba HS #1 Darien Softball 14U 9:00am Hare Randy Smith  
25-Jun SUN Elba HS #1 Darien Softball 14U 11:00am Hare Randy Smith  
25-Jun SUN Elba HS #2 Darien Softball 14U 11:00am M. Ange D. Ange  
25-Jun SUN Elba HS #2 Darien Softball 14U 1:00pm M. Ange D. Ange  
25-Jun SUN Oakfield HS Darien Softball 14U 11:00am Youngs Embury  
25-Jun SUN Oakfield HS Darien Softball 14U 1:00pm Burger Embury  
25-Jun SUN Oakfield HS Darien Softball 14U 3:00pm Burger Embury  
25-Jun SUN Oakfield HS Darien Softball 14U 5:00pm Burger Embury  
25-Jun SUN Pembroke 4 Darien Softball 10U 9:00am Eagan Herr  
25-Jun SUN Pembroke 4 Darien Softball 10U 11:00am Eagan Herr  
25-Jun SUN Pembroke 4 Darien Softball 10U 1:00pm Eagan Herr  
25-Jun SUN Pembroke 4 Darien Softball 10U 3:00pm Eagan Herr  
25-Jun SUN Pembroke 7 Darien Softball 10U 9:00am Youngs Nilsen  
25-Jun SUN Pembroke 7 Darien Softball 10U 11:00am Fazio Nilsen  
25-Jun SUN Pembroke 7 Darien Softball 10U 1:00pm Fazio Nilsen  
25-Jun SUN Pembroke 1 Darien Softball 10U 9:00am Fazio XXXXX  
25-Jun SUN RO Smith Park Tri County Babe Ruth 1:00pm Wescott Cooney from 6/8
25-Jun SUN Pavilion WYCBR - Minors/Majors 12:00pm Wampole Boss pick up 3rd
25-Jun SUN Alexander fire hall WYCBR - Minors/Majors 2:00pm Wampole Boss  
25-Jun SUN Mendon RT251 Mendon 12U Tournament 12:00pm Wenderlich Lagueras  
25-Jun SUN Mendon RT251 Mendon 12U Tournament 2:00pm Wenderlich Lagueras  
25-Jun SUN Mendon RT251 Mendon 12U Tournament 4:00pm Smith Lagueras  
25-Jun SUN Mendon RT251 Mendon 12U Tournament 12:00pm Williams Wells  
25-Jun SUN Mendon RT251 Mendon 12U Tournament 2:00pm Williams Wells  
25-Jun SUN Way-Co HS Way-Co Legion 11:00am Boldt Collins  
25-Jun SUN Way-Co HS Way-Co Legion 1:00pm Boldt Collins  
25-Jun SUN Pittsford Farm Park NABA 18+ 10:00am Walsh Black Help RDUA
25-Jun SUN Pittsford Farm Park NABA 18+ 12:30pm Walsh Black Help RDUA
25-Jun SUN Brockport Neitopski NABA 28+ 10:00am Martin Bacon Help RDUA
25-Jun SUN Brockport Neitopski NABA 28+ 12:30pm Martin Bacon Help RDUA
25-Jun SUN Mendon RT251 Mendon 12U Tournament 4:00pm Hahn Wells  
26-Jun MON Geneseo HS MCBR - 17U 6:00pm Lagueras Pangia  
26-Jun MON Letchworth WCBR - 15U 6:15pm Todd Boss  
26-Jun MON Geneseo HS MCBR - Jeter 6:00pm Coon Martell  
26-Jun MON Mendon RT251 Mendon 12U Tournament 6:00pm Walsh Black  
26-Jun MON Mendon RT251 Mendon 12U Tournament 6:00pm Martin Bennett  
26-Jun MON Mendon - RT251 MCBR - Jeter 6:00pm Phillips Fitzsimmons  
26-Jun MON Nunda  WCBR - 15U 6:15pm Vasile Wampole  
26-Jun MON Warsaw WCBR - 15U 6:15pm Youngs Bissell  
26-Jun MON Cohocton Wayland Babe Ruth 6:00pm Todd Martell  
26-Jun MON Batavia LL District 3 (11/12's) 6:00pm Shefflin Lund  
26-Jun MON LeRoy - Jello Musem District 3 (11/12's) 6:00pm Raftery Shaffer  
26-Jun MON Attica WYCBR - Minors District 6:00pm Wescott Greathouse from 6/21
27-Jun TUE GCC College CEBA 6:00pm T. Burch Lund  
27-Jun TUE Geneseo HS MCBR - Mantel 6:00pm Bissell Williams  
27-Jun TUE Mendon - RT251 MCBR - Mantel 6:00pm Young Collins  
27-Jun TUE Holley HS MCBR - Jeter 6:00pm Shaffer Greathouse site switch RDUA
27-Jun TUE Alexander HS Tri County Babe Ruth 6:00pm Youngs Pitcher  
27-Jun TUE Attica HS Tri County Babe Ruth 6:00pm Hanson Nilsen  
27-Jun TUE Mendon RT251 Mendon 12U Tournament 6:00pm Jones Pangia  
27-Jun TUE Mendon RT251 Mendon 12U Tournament 6:00pm Phillips Smith  
27-Jun TUE Warsaw WYCBR - Minors Champ #1 6:00pm Dudley Todd  
27-Jun TUE Pavilion WYCBR - Majors Champ #1 6:00pm Neumann Wampole  
27-Jun TUE Warsaw WCBR - 15U 6:15pm Fazio Wescott  
27-Jun TUE Livonia HS MCBR - Clemente 5:30pm Lagueras Fitzsimmons  
27-Jun TUE Livonia HS MCBR - Clemente 7:00pm Lagueras Fitzsimmons  
27-Jun TUE Dansville Dansville Babe Ruth 6:00pm Vasile Boss add 6/22
28-Jun WED Warsaw WYCBR - Minors Champ #2 6:00pm Nilsen Neumann  
28-Jun WED Pavilion WYCBR - Majors Champ #2 6:00pm Vasile Boss  
28-Jun WED Mendon RT251 Mendon 12U Tournament 6:00pm Lagueras Bennett Rain date if
28-Jun WED Mendon RT251 Mendon 12U Tournament 6:00pm Williams Fitzsimmons Rain date i
28-Jun WED Akron LL Complex Akron 10U 6:00pm Youngs XXXXX  
28-Jun WED Mendon - RT251 MCBR - Jeter 6:00pm Young Wells  
28-Jun WED Warsaw WCBR - 15U 6:15pm Newville Bacon  
28-Jun WED Dansville Dansville Babe Ruth 6:00pm Dudley Walters  
28-Jun WED Livonia HS MCBR - Clemente 5:30pm Raftery McLaughlin  
28-Jun WED Warsaw WCBR - 15U 6:15pm Dudley Walters to 6/30 from 6/29
28-Jun WED Perry WCBR - 15U 6:15pm Dudley Walters  
29-Jun THR Warsaw WCBR - 15U 6:15pm Todd Bissell to 6/28
29-Jun THR Geneseo HS MCBR - Mantel 6:00pm   Vasile  
29-Jun THR Warsaw WYCBR - Minors Champ #3 6:00pm Newville T. Burch if needed
29-Jun THR Pavilion WYCBR - Majors Champ #3 6:00pm Bacon Youngs if needed
29-Jun THR Livonia HS MCBR - Clemente 6:00pm Bennett Walsh  
29-Jun THR Alexander HS Tri County Babe Ruth 6:00pm Martin Diamond  
29-Jun THR Alexander HS Tri County Babe Ruth 6:00pm Neumann Wampole  
29-Jun THR Mendon RT251 Mendon 12U Tournament 6:00pm McLaughlin Shaffer  
29-Jun THR Mendon RT251 Mendon 12U Tournament 6:00pm Phillips Fitzsimmons  
29-Jun THR Cal Mum HS MCBR - 17U 6:00pm Hahn Smith  
29-Jun THR Geneseo - Highland District 3 (11/12's) 6:00pm Wells Williams  
29-Jun THR Batavia LL District 3 (11/12's) 6:00pm Nilsen Lund  
30-Jun FRI Way-Co HS Way-Co Legion 6:00pm McLaughlin Boss  
30-Jun FRI Mendon RT251 Mendon 12U Tournament 6:00pm Young Collins  
30-Jun FRI Mendon RT251 Mendon 12U Tournament 6:00pm Wells Black  
30-Jun FRI Geneseo HS MCBR - Jeter 6:00pm Reinke S. Rothrock  
30-Jun FRI Pavilion WCBR - 15U 6:15pm J. Burch T. Burch from 6/5
30-Jun FRI Dansville Dansville Babe Ruth 6:00pm Bennett Farmer  
30-Jun FRI Cohocton Wayland Babe Ruth 6:00pm Martell Wampole  
30-Jun FRI Warsaw WCBR - 15U 6:15pm Martin Todd from 6/28
30-Jun FRI Elba 1 Darien Lake 16U 4:00pm Hare Randy Smith  
30-Jun FRI Elba 1 Darien Lake 16U 6:00pm Hare Randy Smith  
30-Jun FRI Elba 2 Darien Lake 16U 4:00pm White Thompson  
30-Jun FRI Elba 2 Darien Lake 16U 6:00pm White Thompson  
30-Jun FRI Pembroke HS Darien Lake 16U 4:00pm Herr Cudney  
30-Jun FRI Pembroke HS Darien Lake 18U 6:00pm Herr Cudney  
30-Jun FRI Alexander HS Darien Softball 18U 4:00pm Berwanger DeGroff  
30-Jun FRI Alexander HS Darien Softball 18U 6:00pm Berwanger DeGroff  
30-Jun FRI GCC College Darien Lake 18U 4:00pm Raftery Newville  
30-Jun FRI GCC College Darien Lake 18U 6:00pm Raftery Newville  
30-Jun FRI Batavia HS Darien Lake 16U 4:00pm Eagan Modrzynski  
30-Jun FRI Batavia HS Darien Lake 16U 6:00pm Eagan Modrzynski  
30-Jun FRI Pembroke 4 Darien Softball 12U 4:00pm Fazio XXXXX  
30-Jun FRI Pembroke 4 Darien Softball 12U 6:00pm Fazio XXXXX  
30-Jun FRI Pembroke 7 Darien Softball 12U 4:00pm Amacher XXXXX  
30-Jun FRI Pembroke 7 Darien Softball 12U 6:00pm Amacher XXXXX  
30-Jun FRI Oakfield HS Darien Softball 12U 4:00pm Youngs XXXXX  
30-Jun FRI Oakfield HS Darien Softball 12U 6:00pm Youngs XXXXX