JULY 2017 Assignments            Return to Assignments

Updated    Wednesday, June 21, 2017 12:54 PM                            KEY = waiting to be confirm umpire      cancelled game

Date Day Location League Time Ump 1 Ump 2 Notes
1-Jul SAT Mendon RT251 Mendon 12U Tournament 10:00am Boldt McLaughlin  
1-Jul SAT Mendon RT251 Mendon 12U Tournament 12:00pm Boldt McLaughlin  
1-Jul SAT Alexander MCBR - 17U 10:00am T. Burch J. Burch  
1-Jul SAT Alexander MCBR - 17U 12:30pm T. Burch J. Burch  
1-Jul SAT Livonia HS MCBR - Clemente 6:00pm Young Collins  
1-Jul SAT RO Smith Park Tri County Babe Ruth 10:00am Pacino Bacon  
1-Jul SAT Akron HS Tri County Babe Ruth 10:00am Cooney Wescott  
1-Jul SAT Oakfield - RT262 District 3 (9/10's) 3:00pm Cooney Wescott  
1-Jul SAT Dansville - Knox St District 3 (9/10's) 1:00pm Wampole Todd  
1-Jul SAT Dansville - Knox St District 3 (11/12's) 5:00pm Wampole Todd  
1-Jul SAT LeRoy - Jello Musem District 3 (11/12's) 5:00pm Diamond Martin  
2-Jul SUN Geneseo - Highland District 3 (9/10's) 2:00pm Lagueras Boldt
2-Jul SUN Batavia LL District 3 (9/10's) 2:00pm Diamond Cooney
3-Jul MON LeRoy - Jello Musem District 3 (9/10's) 6:00pm Wescott Youngs
3-Jul MON Dansville - Knox St District 3 (9/10's) 6:00pm Wampole Todd
3-Jul MON Geneseo - Highland District 3 (11/12's) 6:00pm McLaughlin Reinke
3-Jul MON Oakfield - RT262 District 3 (11/12's) 6:00pm Raftery Martin
3-Jul MON Cal Mum HS MCBR - 17U 6:00pm   Walsh
5-Jul WED Pembroke HS  Clarence Summer League 6:00pm Lund Shefflin
5-Jul WED Livonia HS MCBR - Clemente 6:00pm Raftery Young
5-Jul WED Perry WCBR - 15U 6:15pm Todd Walters
5-Jul WED Warsaw WCBR - 15U 6:15pm Vasile Bacon
5-Jul WED Letchworth WCBR - 15U 6:15pm Newville Mateer
5-Jul WED Dansville Dansville Babe Ruth 6:00pm Williams Farmer
5-Jul WED Cohocton Wayland Babe Ruth 6:00pm McLaughlin Wampole
5-Jul WED Attica HS Varsity Wyoming Renegades  6:15pm T. Burch Martin
5-Jul WED Batavia LL District 3 (9/10's) 6:00pm Pacino Diamond
5-Jul WED LeRoy - Jello Musem District 3 (9/10's) 6:00pm Wescott Youngs
5-Jul WED Oakfield - RT262 District 3 (11/12's) 6:00pm Nilsen Neumann
5-Jul WED Dansville - Knox St District 3 (11/12's) 6:00pm Collins Dudley
6-Jul THR Oakfield - RT262 District 3 (9/10's) 6:00pm Shaffer Lund
6-Jul THR Geneseo - Highland District 3 (9/10's) 6:00pm Wampole McLaughlin
6-Jul THR HFL Manor MCBR - 17U 6:00pm Raftery Wells
6-Jul THR Mendon - RT251 MCBR - Mantel 6:00pm Phillips Black
6-Jul THR Akron HS Tri County Babe Ruth 6:00pm Youngs Nilsen
6-Jul THR Alexander HS Tri County Babe Ruth 6:00pm Bissell Mateer
6-Jul THR Attica HS Tri County Babe Ruth 6:00pm Pitcher Wescott
6-Jul THR Perry WCBR - 15U 6:15pm Wampole McLaughlin
7-Jul FRI Nunda WCBR - 15U 6:15pm McLaughlin Newville
7-Jul FRI Mendon - RT251 MCBR - Jeter 6:00pm    
7-Jul FRI Letchworth WCBR - 15U 6:15pm Wampole Todd
7-Jul FRI Warsaw WCBR - 15U 6:15pm T. Burch Vasile
7-Jul FRI Dansville Dansville Babe Ruth 6:00pm McLaughlin Newville
8-Jul SAT Livonia HS MCBR - Clemente 6:00pm Young Smith
8-Jul SAT Geneseo HS MCBR - 17U 10:00am Jackson Newville
8-Jul SAT Geneseo HS MCBR - 17U 12:30pm Jackson Newville
8-Jul SAT Livonia HS MCBR - Clemente 1:00pm    
8-Jul SAT Livonia HS MCBR - Clemente 3:00pm    
8-Jul SAT TBA - Championship District 3 (9/10's) 1:00pm    
8-Jul SAT Dwyer Stadium Tri County Babe Ruth 5:00pm Youngs Augello
8-Jul SAT Mendon - RT251 MCBR - 17U 12:30pm Boldt Black
9-Jul SUN GCC College CEBA 6:00pm T. Burch J. Burch